Mapy.cz

Nejpopulárnější mapový web na našem internetu Mapy.cz nabízí hned několik druhů mapových podkladů, podrobné plány větších evropských měst a všech tuzemských měst a obcí. Umožňuje hledání adres a plánování tras nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Pokrývá českou síť turistických a cykloturistických cest a obsahuje nejdetailnější databázi společností na našem internetu.

ČHMÚ vydává výstrahy a zprávy v rámci Systému integrované výstražné služby. DPP je zkratka Dopravního podniku hlavního města Prahy. Meteoradar umožňuje sledovat aktuální srážky nad Českem na mapě, vývoj a pohyb srážkové oblačnosti on-line. Počasí radar vám pomůže sledovat aktuální vývoj počasí.

Mapy.cz

Mapy.cz je web map z celé Evropy, části Afriky a Asie. Majitelem je firma Seznam.cz.

Seznam druhů map

  • s počasím
  • s dopravním značením
  • s fotkami
  • základní pro turisty
  • z ptačí perspektivy

IDOS autobusy vás dovedou na to místo kam právě teď potřebujete. Jízdní řády vám pomohou chytit váš spoj ve správnou dobu. Invia last minute do všech zahraničních destinací za super ceny. Kompletní internetový jízdní řád IDOS.cz provozuje a inzertně zastupuje MAFRA.

Plánovač trasy

Plánovač cest je služba, která ukazuje průběh cesty na mapě a ukáže, kolik to je km/h a minut. Aplikace je dostupná pro auta a kola. Plánovač tras dovoluje naplánovat cestu autem, na kole mezi dvěma a několika místy zadanými jejich názvu, GPS souřadnicemi, či přímo kliknutím do mapy. Mimo to se v plánovači nabízí Ruční měření, které dovoluje naklikat a změřit si vlastní cestu, třeba na turistické mapě. V dnešní době je množství průjezdních bodů omezen na tři, v budoucnosti by toto omezení mělo být zrušeno. Trasa je naplánována mezi nejbližšími dostupnými křižovatkami pro každé ze zadaných míst. Pro volbu plánování trasy jiným směrem je připraveno tlačítko “Opačný směr“.

Plánování trasy autem

Při plánování cesty automobilem je možné využít voleb pro nalezení nejdostupnější či nejkratší trasy a vyhnutí se placeným úsekům.

Plánování trasy na kole

Při plánování cesty na kole je možné využít voleb pro větší nebo menší užití cyklistických tras či jízdy jenom na silnici s možností vyhnout se silnicím první třídy. Po vyhledání je cesta označena červenou linkou a po pravé straně je vidět její vzdálenost a celkový čas. Dále jsou vidět důležité průjezdní body. Detailní popis navigace v těchto bodech se společně s časy zobrazí při rozkliknutí daného bodu. Při volbě průjezdních míst je možné po vyhledání cesty tyto body na mapě myškou posunovat podle potřeby a automaticky je pokaždé cesta přepočítána.

Zobrazit výškový profil

Tato možnost ukáže grafické znázornění výškového profilu hledané cesty.

Exportovat trasu

Pod touto možností jsou odkazy na stáhnutí exportovaného souboru cesty pro nahrání do GPS navigací. Podporované jsou exporty ve formátech:

  • GPX
  • KML
  • Magellan

Plánování trasy z nalezeného bodu

Cestu je možné naplánovat také z jakéhokoliv nalezeného zájmového bodu na mapě. Stačí detail daného bodu přepnout do složky “Plánování a měření trasy” a v poli cíl se zobrazí přímo předvyplněný bod, který jste si prohlíželi.


Reklama:


Stěhování v rámci ČR i Evropy. Široký vozový park, zkušení pracovníci.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!