O trasách

V závislosti na tom, kde se nacházíte, můžete vyhledávat trasy z jednoho místa do druhého. Stačí provést některou z následujících akcí:

 • Do vyhledávacího pole zadejte frázi s výrazy „z“ a „do“ (příklad: z Brno do Praha) a klikněte na tlačítko Vyhledat s lupou.
 • Klikněte na tlačítko Vyhledat trasu, zadejte startovní a cílové místo a klikněte na tlačítko Vyhledat trasu.
 • V informačním okně, které vyskočí u firemního zápisu nebo záznamu místa, klikněte na možnost Trasy.
 • Klikněte do mapy pravým tlačítkem a vyhledejte trasy z daného místa nebo do něj.
 • Zjišťování tras pomocí výsledků vyhledávání:
  1. Vyhledejte místo na Mapách Google.
  2. Proveďte některou z těchto akcí:
   • Klikněte na značku na mapě.
   • Klikněte na výsledek vyhledávání v levém panelu.
  3. V informačním okně klikněte na možnost Trasy směrem sem nebo Trasy směrem odtud.
  4. Opakováním kroků 2 a 3 přidejte další cílová místa.

Trasy se zobrazují na mapě jako modré čáry. Pokud pro libovolný ze zadaných bodů na cestě existuje několik různých výsledků, Mapy automaticky vyberou trasu, kterou považují za nejvhodnější. Jestliže dojde k omylu, klikněte na konci na hypertextový odkaz „Možná jste mysleli…“, který se zobrazí pod uvedenými cílovými body. Mapy Google rozdělí trasu v levém panelu na očíslované úseky spolu s odhadovanou dobou jízdy. Pokud na některou očíslovanou sekci kliknete, přeskočíte na příslušné místo na mapě. Pokud jsou k dispozici čísla výjezdů z dálnice, jsou označena příslušnou ikonou. Příklad:  V některých místech si můžete svou trasu prohlédnout na snímcích z úrovně ulice. Chcete-li je zobrazit, klikněte nejprve na některý krok trasy a potom na ikonu panáčka funkce Street View. Vyhledávat můžete také trasy pro chůzi pěšky, jízdu na kole nebo přepravu veřejnou dopravou.Další informace se dozvíte zde. Až se trasa zobrazí, můžete si ji vytisknout.

Nabízíme nejvýhodnější letenky levně do celého světa. IDOS.cz poskytuje i veřejně dostupné API. IDOS jízdní řády vlaků pro všechny cestovatele. ČHMÚ radarová data pro celou ČR.

Další tipy a triky:

 • Kliknutím na tlačítko Přidat cíl v levém panelu můžete přidat další zastávky na trase. Přidat zastávku můžete také kliknutím pravým tlačítkem do oblasti v mapě.
 • Pokud vytvoříte trasu s několika zastávkami, můžete změnit jejich pořadí kliknutím a přetažením zelených štítků přiřazených k jednotlivým adresám v horní části levého panelu.
 • Cestu můžete libovolně přizpůsobit přetažením bodů na fialové čáře trasy kamkoli na mapě. Mapy Google okamžitě přepočítají trasu na mapě i v levém panelu a zároveň aktualizují předpokládanou dobu trvání cesty a vzdálenost.
 • Chcete-li se vyhnout dálnicím nebo zpoplatněným silnicím, klikněte v levém panelu na odkaz Zobrazit možnosti a zaškrtněte příslušné políčko.
 • Pokud chcete změnit jednotky vzdálenosti používané v trasách, klikněte na odkaz Zobrazit možnosti a potom na odkaz km (kilometry) nebo míle. Zvolené jednotky se zobrazují černým, tučným písmem.

Předpověď počasí pro celou Českou republiku na dnešní den i další nadcházející dny. IDOS vlaky spojení pro snadné a rychlé cestování. Čedok nabízí internetový prodej zájezdů. Doporučení na cesty a kompletní popisy všech destinací. Počasí v ČR, předpověď počasí na devět dní dopředu.

Jak vyhledávat

V Mapách Google můžete vyhledávat nejrůznější věci. Naučte se vyhledávat konkrétní typy míst a lépe porozumět výsledkům vyhledávání:

Firmy

Firmy můžete vyhledávat následujícími dvěma způsoby:

 • Zadejte název firmy do vyhledávacího panelu a potom klikněte na tlačítko Hledat (nebo stiskněte klávesu Enter).
 • Zadejte typ firmy, kterou hledáte, a potom klikněte na tlačítko Hledat (nebo stiskněte klávesu Enter).

Výsledky vyhledávání se zobrazí v levém panelu na stránce a jako ikony přímo na mapě.

Pokud nezadáte žádnou zeměpisnou polohu, použijí Mapy Google automatickou polohu a zobrazí výsledky vyhledávání ve vašem nejbližším okolí. Výsledky vyhledávání můžete odeslat do svého automobilu nebo na mobilní telefon.

Příklady vyhledávání:
Google
Prodejny mořských plodů poblíž města s PSČ 02109
Pizzerie v San Franciscu
Hotely v Manchesteru, Velká Británie

Adresy

Chcete-li vyhledat adresu, zadejte ji a klikněte na tlačítko Hledat (nebo stiskněte klávesu Enter). Výsledky vyhledávání se zobrazí v levém panelu na stránce a jako ikony přímo na mapě. Pokud je to možné, zkuste použít následující formáty adres: „adresa, město, stát“ nebo „adresa, město, PSČ“.

Příklady vyhledávání:
Pennsylvania Avenue 1600, Washington, DC, USA
Britský parlament, Westminster, Londýn SW1A 0AA

Silnice a křižovatky

Chcete-li najít silnici, zadejte její název a město, kde se nachází. Chcete-li najít křižovatku, zadejte ji stejným způsobem, ale názvy ulic oddělte pomocí „a“ nebo „&“. Po zadání silnice nebo křižovatky klikněte na tlačítko Hledat (nebo stiskněte klávesu Enter). Výsledky vyhledávání se zobrazí v levém panelu na stránce a jako ikony přímo na mapě.

Příklady vyhledávání:
Křižovatka Broadway a E 14th St, New York, USA
Abbey Road

Místa: města, vesnice, státy, provincie, země a světadíly

Chcete-li vyhledávat města, vesnice, letiště, státy, provincie, země nebo světadíly, zadejte název místa a klikněte na tlačítko Hledat (nebo stiskněte klávesu Enter). Výsledky vyhledávání se zobrazí v levém panelu na stránce a jako ikony přímo na mapě.

Příklady vyhledávání:
LAX
Madrid, Španělsko

Zeměpisné souřadnice

Pokud znáte přesnou zeměpisnou délku a šířku místa, zadejte je to vyhledávacího panelu a klikněte na tlačítko Hledat (nebo stiskněte klávesu Enter). Výsledky vyhledávání se zobrazí v levém panelu na stránce a jako ikony přímo na mapě.

Příklad vyhledávání: +38° 34′ 24,00″, -109° 32′ 57,00″

Zeměpisné objekty

Chcete-li hledat parky, hory, jezera a další místa, zadejte název požadovaného objektu a potom klikněte na tlačítko Hledat (nebo stiskněte klávesu Enter). Výsledky vyhledávání se zobrazí v levém panelu a také jako ikony přímo na mapě. Nejlepších výsledků dosáhnete zadáním názvu objektu a oblasti, ve které se objekt nachází.

Příklady vyhledávání:
Half Dome
Mount Everest, Nepál

Porozumění výsledkům vyhledávání v Mapách Google

 1. Značka na mapě: S její pomocí najdete výsledek na mapě.
 2. Název: Vedle názvu můžete kliknout na odkaz s dalšími informacemi a přejít na stránku firmy v Adresáři míst.
 3. Hvězdička: Pokud si místa označíte hvězdičkou, můžete k nim později rychleji přistupovat.
 4. Adresa: Zobrazte poštovní adresu daného místa.
 5. Fotka: Prohlédněte si miniaturu fotky ze stránky firmy v Adresáři míst.
 6. Hodnocení a recenze: Zobrazuje se celkové hodnocení podle skóre služby Zagat a počet recenzí nalezených na různých webových stránkách. Kliknutím na hodnocení přejdete přímo na stránku firmy na Google+ Místech.
 7. Úryvek: Přečtěte si stručný přehled informací o daném místě, které byly vybrány z recenze.
 8. Popisný text: Přečtěte si stručný, automaticky vytvořený přehled informací o daném místě.

Poznámka: Množství informací v info bublinách se u jednotlivých míst může lišit.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Google a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Stěhování v rámci ČR i Evropy. Široký vozový park, zkušení pracovníci.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!